Co bylo na začátku
Hnutí hippies začalo ve Spojených státech amerických v šedesátých letech dvacátého století. Jeho příznivci si říkali „květinové děti“, nosili na krku často korálky, volné barevné oblečení a poznávacím znamením byly rovněž dlouhé vlasy i u mužů. Vyhraňovali se vůči většinovému názoru společnosti, protestovali proti válce ve Vietnamu. Stinnou stránkou tohoto hnutí bylo bezuzdné užívání drog, jednalo se hlavně o LSD. Příznivci hnutí rovněž přebírali v oblasti duchovní náboženství východu a nesouhlasili s válečným zbrojením. Hudba, kterou vyznávali, je označována jako psychedelická. Z hudebníků, kteří se hlásili, byť někteří jen částečně, k hnutí hippies, je to třeba Beatles, Jimi Hendrix, Janis Joplin nebo kapela The Doors. V té době vznikl první festival Woodstock, který se poté konal vždy za dalších 10 let. Za doby totality v ČSSR byli příznivci tohoto hnutí označováni jako „máničky“, vedení státu se nelíbili a byli za to pronásledováni.
Postupem času toto hnutí zaniklo, i když v současné době se objevují v některých kulturách snahy o podobný životní styl, jedná se například o Rusko.
Motivy, které se stále vracejí
Ale nesmazatelnou stopu zanechalo hnutí hippies v módě. Tam se prvky této subkultury pravidelně opakují a vracejí.
Dnešní boho styl vychází částečně ze vzoru hippies mody Girltime. Nesmí v něm chybět styl etno, kde se prolínají vzory starých inků a aztéků. Charakteristickým znakem jsou třásně, záplava krajek, květinové motivy jako ústřední bod tohoto stylu oblékání. Sandálky jsou bez podpatku a se zavazováním kolem lýtka, opatřené nezbytným štrasem. Folklórní motivy ve všemožných barvách spolu s výšivkami se objevují na sukních, šatech i volných tunikách a halenách. Často je vidět etno styl na festivalech, kde jeho poznávacím znamením jsou bohatě zdobené květinové čelenky.